Jak změřit hladinu imunity?

Všichni chceme být zdraví a k tomu ještě dobře vypadat. Jak toho dosáhnout? Za vším hledejme antioxidanty.

Ty mají přímý vliv na náš imunitní systém a jeho odolnost. Naše zdraví a vzhled významně ovlivňuje působení volných radikálů. To jsou agresivní molekuly, které poškozují buňky a nepříznivě mohou ovlivnit i DNA. K našemu životu je potřebujeme, naše tělo si je i vytváří, ALE…. v dnešní době na nás působí více volných radikálů, než stačí náš organismus zvládnout. Jejich hlavními zdroji jsou znečištěné životní prostředí, stres, špatné stravovací návyky, kvalita potravin, nedostatek pohybu, UV záření a kouření. Útoky volných radikálů snižují hladinu antioxidantů v těle a tím snižují obranyschopnost našeho imunitního systému.  

Správná hladina antioxidantů v našem organismu působí jako obranný val. Antioxidanty neutralizují působení volných radikálů. Mezi antioxidanty patří vitaminy (A, B6, C, E …), minerály, stopové prvky a fytoživiny. Rozhodující skupinou v tomto společenství jsou karotenoidy (nezaměňuj s pojmem karoteny), na kterou se váží další skupiny prvků a tvoří v našem těle síť, které říkáme imunita. Všichni doufáme, že když si koupíme vitamíny na základě nejrůznější nabídky nebo ty z reklamy, tak naše tělo disponuje dostatečným množstvím obranných látek.

Je to pravda nebo klameme sami sebe? Jak zjistit množství antioxidantů v našem organismu?

K jejich měření byl vyvinut přístroj, který je světovým unikátem – SKENER. Jeho technologie je ryze vědecká, založená na optické metodě známé jako Ramanova spektroskopie, která získala Nobelovu cenu. Je první neinvazivní (tj. bezzásahovou) metodou na světě, kterou lze během 30 vteřin změřit množství karotenoidů v tkáni a zjistit tak obranyschopnost organismu. Tento přístroj vyvinuli vědci z univerzity v Utahu. A jak už bylo vysvětleno výše: vysoký obsah karotenoidů v organismu znamená i vysoké množství antioxidantů, což je základ naší imunity.

ÚVOD   |    O MNĚ   |    SLUŽBY   |    CENY   |    FOTOGALERIE   |    KONTAKT
Veškerá práva vyhrazena. © 2016